Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Bon na zdrowie – łatwiej wziąć, trudniej zrealizować

Źródło: PAP/Iwona Konarska
Autor: Iwona Konarska |Data: 27.01.2021
 
 
Bony i kartki „na coś” są w Polsce popularne. Kiedy wprowadzano bon patriotyczny rezydenci komentowali - łatwiej wziąć, trudniej odpracować, Czy bon na zdrowie bez problemu będzie można wydać na diagnostykę?
Plan Odbudowy Zdrowia Polaków ma ruszyć wiosną 2021 roku. - Ma on polegać na szeregu badań ukierunkowanych na pacjentów 40 plus, żeby każdy z nas po covidzie mógł dokładnie zweryfikować stan swojego zdrowia - wszystkie wskaźniki, które są dość istotne przy szeregu chorób, w tym m.in. nowotworowych, cukrzycowych czy kardiologicznych, tak, żeby ta pierwsza diagnostyka była dokładnie zaplanowana przez państwo. Będzie to coś na zasadzie bonu (nazywanego także 500 plus na zdrowie – przyp. red.), który każdy będzie mógł wykorzystać w diagnostyce. Zależy nam na tym, żeby na postawie tej pierwszej diagnozy można było podjąć dalsze leczenie - wyjaśnił na antenie TV Republiki Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Zapowiedział, że planowane jest też zlikwidowanie kolejek do lekarzy, ale na razie trzeba jeszcze poczekać na ustabilizowanie się stanu związanego z epidemią.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe