Specjalizacje, Kategorie, Działy
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie

Choroba otyłościowa – jak osiągnąć sukces w terapii? ►

Udostępnij:
Prof. dr hab. n. med. Beata Matyjaszek-Matuszek, kierownik Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, zaprasza do zadawania trudnych pytań, na które spróbują odpowiedzieć eksperci w trakcie II Kongresu Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (Warszawa, 1 i 2 grudnia 2023 r.).
– Konferencja skupi się na łączeniu wiedzy z różnych obszarów – nie tylko endokrynologii i diabetologii, ale także kardiologii i medycyny rodzinnej – tak aby stworzyć wspólną przestrzeń do wymiany doświadczeń, myśli i poglądów – podkreśla prof. Beata Matyjaszek-Matuszek.

Wykładowcami są autorytety, specjaliści, którzy doceniają również wagę innowacyjnej formuły, jaką tworzą sesje praktyczne, czyli warsztaty.

Na stronie konferencji przedstawiono listę pytań, z których można wybrać najważniejsze. I na nich skupią się prelegenci. Dotyczy to m.in. sesji „Trudne pytania, nie zawsze łatwe odpowiedzi”, której przewodniczy prof. Matyjaszek-Matuszek, a współprowadzi prof. Paweł Kamiński.

Pod rozwagę uczestników poddano następujące tematy, z których omówione zostaną trzy najpopularniejsze:
– choroba Hashimoto,
– dna moczanowa,
– zaburzenia miesiączkowania,
– niepłodność,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– żylna choroba zakrzepowo-zatorowa,
– obturacyjny bezdech senny,
– nadciśnienie tętnicze,
– choroba zwyrodnieniowa stawów,
– onkologia.

Zapraszamy do obejrzenia zaproszenia:

 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.