Specjalizacje, Kategorie, Działy
Archiwum

Dr hab. med. Jarosław Woroń: Ból a proces zapalny - punkty uchwytu dla terapii

Udostępnij:
Omówienie jednego z ważniejszych problemów w praktyce lekarza - są to kryteria wyboru leku z bardzo dużej liczby możliwości.
Dr hab. Jarosław Woroń z Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, sekretarz ZG Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, punktuje w pierwszej kolejności leczenie niefarmakologiczne. Przypomina borowinę, kąpiele siarczkowo - siarczkowowodorowe, solankowe, radonowe, a wszystkie w połączeniu z kinezyterapią. Działają one przeciwzapalnie, przeciwbólowo, rozluźniają napięte mięśnie szkieletowe a także wzmacniają je. Kąpiele uelastyczniają ścięgna i wiązadła oraz poprawiają mikrokrążenie.

W dalszej części wykładu dr hab. Jarosław Woroń omawia leki z grupy NLPZ w terapii pacjentów reumatologicznych, w dalszej części mówi o lekach biologicznych, które oznaczają nowe rozumienie walki z bólem zapalnym.

Zapraszamy do obejrzenia całego wykładu.



Wykład został wygłoszony w trakcie konferencji "Wyzwania w neurologii - jak skutecznie leczyć ból i stan zapalny?" Kierownikiem naukowym konferencji był prof. Konrad Rejdak a organizatorem wydawnictwo Termedia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.