Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Eksperci przygotowali ulotkę o szczepieniach w języku ukraińskim

Udostępnij:
Jest to krótka, podana w przystępny sposób informacja o tym, dlaczego warto się zaszczepić i jakie korzyści ze szczepień przeciw COVID-19 zostały już osiągnięte.
Można się z niej również dowiedzieć, jakie szczepionki są autoryzowane w Polsce, w jaki sposób działają, czy działają na nowe warianty koronawirusa oraz jak do szczepienia się przygotować.

Konieczność promocji szczepień wynika z tego, że jedynie 35 proc. ukraińskiej populacji jest zaszczepione, a do Polski przybywają również osoby starsze, schorowane, z grup podwyższonego ryzyka ciężkiej choroby. Jak tłumaczą eksperci, w obecnej sytuacji nie możemy sobie pozwolić na ponowny wzrost hospitalizacji - musimy robić, co się da, by temu przeciwdziałać, by utrzymać wydolność systemu opieki zdrowotnej, który musi być pomocny wszystkim - zarówno Polakom, jak i Ukraińcom.

Udostępniamy materiał informacyjny o szczepieniach przeciw COVID-19 dla uchodźców z Ukrainy.

Autorami ulotki jest prof. Andrzej Fal i dr hab. Piotr Rzymski, a ze strony ukraińskiej prof. Halina Falfushynska z tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. W. Hnatiuka.

Materiał jest zarówno w języku ukraińskim, jak i w języku polskim - zamieszczony na stronie Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego. Poniżej ulotka dla ukraińskich pacjentów.


ulotka_PTZP_UA (1).pdf
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.