Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Fundusz Medyczny sfinansuje szczepienia

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Iwona Konarska
|
Źródło: Agata Zbieg/PAP
Sejm przyjął w poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym oraz niektórych innych ustaw. Przewiduje ona, że ze środków subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego finansuje się szczepionki do przeprowadzania zalecanych szczepień ochronnych w ramach Programu Szczepień Ochronnych.
Regulacja ma na celu wsparcie działań związanych z profilaktyką chorób zakaźnych, głównie przez zakup szczepionek do przeprowadzania zalecanych szczepień w ramach Programu Szczepień Ochronnych.

Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy, który w październiku br. skierował projekt noweli do Sejmu, takie działanie pozwoli na kierunkowe docelowe działania ministra zdrowia w zakresie dofinasowania profilaktyki w obszarze nieobjętym obowiązkiem szczepień - w zależności od potrzeb i sytuacji epidemicznej, z uwzględnieniem wieku i grupy docelowej, dla której ochrona indywidulana stanowi wpływ na zdrowie publiczne państwa.

Nowela przewiduje też m.in. dodanie nowej kategorii świadczeń finansowanych ze środków pochodzących z Funduszu Medycznego dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 lat. Chodzi o świadczenia gwarantowane, związane z diagnostyką genetyczną z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej lub z leczenie szpitalnym.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.