Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum Termedii

Jak trzymać pacjentów z niewydolnością serca z dala od szpitala - skuteczna strategia postępowania ►

Źródło: TOP MEDICAL TRENDS 2021
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 13.05.2021
 
 
Prof. Jadwiga Nessler przedstawia dekalog działań, które wydłużą czas pobytu w domu pacjenta z niewydolnością serca z obniżoną frakcją wyrzucania.
Niewydolność serca jest najczęstszym powodem przyjęcia do szpitala. Zaostrzenie i pobyt w szpitalu oznaczają progresję choroby. To zasadnicze fakty.

Prof. Jadwiga Nessler z Kliniki Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Instytutu Kardiologii CM UJ, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II mówi o tym, jak ułożyć leczenie, by oddalić hospitalizację. Przyznaje, że omawiani przez nią pacjenci należą do trudnych - są to osoby starsze z chorobami współistniejącymi, zażywające wiele leków. Zdaniem prof. Nessler ważna jest zasada, by po tygodniu od wyjścia ze szpitala pacjent odbył wizytę u swojego lekarza. Ważna jest współpraca na etapie diagnostyki i leczenia, koordynacja terapii na każdym etapie.

- Hospitalizacja wpływa na ryzyko śmiertelności - mówi prof. Nessler. - Każda kolejna zwiększa je czterokrotnie. Należy więc dążyć do wydłużenia czasu pobytu pacjenta w domu.

Zapraszamy do obejrzenia całego wykładu, który został wygłoszony w trakcie tegorocznego Kongresu TOP MEDICAL TRENDS 2021 (organizator: wydawnictwo Termedia):

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe