Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Łódzkie matki lekarki z własną inicjatywą samorządową

Źródło: OIL w Łodzi
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 03.08.2022
 
 
Przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał Zespół Matek Lekarek. Jedną z pierwszych inicjatyw, którą zrealizują członkinie tej grupy, będą jesienne szkolenia ze szczepień ochronnych dla dzieci i dorosłych.
Zespół Matek Lekarek to pomysł Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Stworzyły go kobiety, które do tej pory spotykały się nieformalnie, budując swoją społeczność głównie w środowisku internetowym.

Pomysłodawczynią i przewodniczącą zespołu jest dr Aleksandra Świercz-Pawliczak. Jak mówi, jest to bezpieczna przestrzeń, w której lekarki będą mogły się spotykać, wspierać i organizować różnego rodzaju wydarzenia, w tym warsztaty i kursy.

– Gdy podzieliłam się tym pomysłem z łódzkimi matkami lekarkami, okazało się, że takiej przestrzeni brakuje nie tylko mnie. A każda z nas ma swoje własne pokłady twórcze. Podczas naszych nieformalnych spotkań, które odbywały się w różnych miejscach: od siedziby OIL przez komunikatory internetowe aż do jakże poważnej lokalizacji zwanej placem zabaw, powstało już wiele projektów, które chciałybyśmy razem poprowadzić we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską w Łodzi. Chcemy, by ogromna grupa lekarzy na tym szczególnym rodzicielskim etapie życia mogła aktywnie współtworzyć naszą izbę lekarską – opowiada o powstaniu grupy dr Aleksandra Świercz-Pawliczak.

Zespół będzie też przedstawiać Okręgowej Radzie Lekarskiej w Łodzi problemy, z którymi spotykają się matki lekarki, i propozycje wsparcia.

– Startując jako kilkunastoosobowa grupa matek lekarek, mamy nadzieję, że z każdym rokiem członkiń naszego zespołu będzie przybywać. Wierzymy, że uda nam się stworzyć przyjazną rodzicom lekarzom przestrzeń, a nasza społeczność będzie rosła, obfitując w długoletnie znajomości, ciekawe warsztaty, inspirujące spotkania i atrakcyjne projekty – mówi dr Aleksandra Świercz-Pawliczak.

Do wspólnego działania zaprasza wszystkie lekarki i wyraża nadzieję, że w wydarzeniach organizowanych przez zespół wezmą udział także ojcowie lekarze.

Pierwsza inicjatywa łódzkiego Zespołu Matek Lekarek już została zaplanowana. Będą to szkolenia ze szczepień ochronnych dla dzieci i dorosłych w siedzibie OIL w Łodzi – 29 września (szczepienia dorosłych) i 8 października (szczepienia dzieci).

Opracowanie INK
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.