Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Naukowiec GUMed w Academia Europaea

Źródło: GUMed/AL
Autor: Aleksandra Lang |Data: 19.12.2016
 
 
Profesor Krzysztof Narkiewicz, kierownik Katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii GUMed, został członkiem Academia Europaea.
Academia Europaea to europejska pozarządowa organizacja naukowa, która w swojej misji deklaruje w szczególności działania na rzecz wprowadzania najwyższych standardów w nauce, badaniach i edukacji, wspieranie badań interdyscyplinarnych i międzynarodowych, zwłaszcza w zakresie spraw europejskich, promowanie wartości europejskiej nauki i badań. Akademia jest finansowana z funduszy własnych, dotacji rządowych i wpłat współpracujących instytucji. Profesor Narkiewicz jest pierwszym Polakiem w sekcji Clinical Sciences.
Academia Europaea powstała w 1988 r. z inicjatywy m.in. Royal Society. Jej pierwszy zjazd z udziałem ponad 600 naukowców z Europy odbył się w czerwcu 1988 r. w Londynie. Instytucja gromadzi specjalistów z różnych dziedzin nauki: medycyny, chemii, fizyki, matematyki, ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych. Według stanu na 2011 r. zrzeszała około 2,5 tys. członków, w tym około 50 laureatów Nagrody Nobla, stając się największym paneuropejskim towarzystwem naukowym. Academia Europaea koncentruje się na działalności opiniodawczej i doradczej w zakresie nauki, współpracując w tym zakresie m.in. z Komisją Europejską. Struktura organizacyjna obejmuje podział na sekcje (ponad 20) w czterech różnych klasach przedmiotowych (nauki humanistyczne, nauki społeczne i pokrewne, nauki ścisłe, nauki biologiczne).
Jej siedziba mieści się w Londynie. Akademia zorganizowała także kilka swoich biur w krajach europejskich (w tym w Barcelonie i we Wrocławiu) oraz centrum informacyjne w Grazu.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe