Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tomasz Pikuła

Nowe władze Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

Autor: Iwona Kazimierska |Data: 16.10.2020
 
 
Prof. dr h. n. med. Aleksander Prejbisz z Kliniki Nadciśnienia Tętniczego Narodowego Instytutu Kardiologii objął funkcję prezesa PTNT w kadencji 2020-2022. Natomiast dr hab. n. med. Jacek Wolf z Kliniki Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii GUMed został wybrany na prezesa elekta PTNT, a dr hab. n. med. Piotr Dobrowolski z Kliniki Nadciśnienia Tętniczego Narodowego Instytutu Kardiologii na sekretarza towarzystwa.
Przejęcie sterów w PTNT oraz wybory prezesa elekta odbyły się podczas trwającej w Gdańsku i online Konferencji Hybrydowej Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego „Nadciśnienie tętnicze w dobie pandemii — nowe czasy, stare problemy”, która zastąpiła kongres towarzystwa.

– Mieliśmy się licznie spotkać w Gdańsku, ale czasy są nietypowe, wobec czego kongres przełożyliśmy na czerwiec przyszłego roku. Trwająca właśnie konferencja jest oczywiście o nadciśnieniu tętniczym, ale w różnych aspektach, zarówno dotyczących pandemii, jak i tego, co będzie po niej. Chcemy przede wszystkim bardzo praktycznie zaprezentować zagadnienia związane z NT tak, by słuchacze otrzymali jak najświeższą pigułkę wiedzy na temat diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego – powiedział prof. Aleksander Prejbisz.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe