Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twitter.com/MZ_GOV_PL

Otwarcie Centrum Wsparcia Pediatrycznych Badań Klinicznych

Autor: Krystian Lurka |Data: 28.07.2021
 
 
Minister zdrowia Adam Niedzielski uroczyście otworzył Centrum Wsparcia Pediatrycznych Badań Klinicznych – pierwszą w Polsce placówkę, w której prowadzone będą badania kliniczne u dzieci i młodzieży. Powstała ona w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.
CWPBK powstało w wyniku konkursów ogłoszonych przez Agencję Badań Medycznych dotyczących tworzenia i rozwoju centrów wsparcia badań klinicznych. Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że „Centrum Wsparcia Pediatrycznych Badań Klinicznych doprowadzi do zwiększenia liczby badań klinicznych prowadzonych w populacji pediatrycznej – placówka będzie nie tylko realizować badania kliniczne, ale także je inicjować, tak by odpowiadały potrzebom populacji pediatrycznej i umożliwiały zwiększenie dostępności do nowoczesnych terapii”. Powstała licząca niemal 700 mkw. przestrzeń przeznaczona do wszystkich aktywności związanych z prowadzeniem badań klinicznych.

– To ważny moment dla polskiej nauki. Otwieramy kolejne z szesnastu centrów wsparcia badań klinicznych, jakie powstaną – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas uroczystego otwarcia. – Dzięki temu uda nam się utworzyć Polską Sieć Badań Klinicznych. Do tej pory nie wykorzystywaliśmy w pełni istniejącego potencjału w obszarze badań klinicznych, czego potwierdzeniem jest między innymi mała liczba niekomercyjnych badań klinicznych – dodał minister, podkreślając, że „centra wsparcia badań klinicznych zapewnią kompleksowe i systemowe wsparcie realizacji badań klinicznych zarówno komercyjnych, jak i niekomercyjnych”.

Wartość dofinansowania projektu wyniosła 9 493 704 zł – za te pieniądze zmodernizowano i zaadaptowano jeden z budynków.

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe