Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Pierwsze e-skierowania do sanatorium zostały już wystawione

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Iwona Konarska
|
Źródło: PAP
Od 17 marca skierowania do sanatoriów są wystawiane także w formie elektronicznej. Pierwsze elektroniczne skierowania do sanatorium zostały już wystawione - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.
- Pierwsze elektroniczne skierowania do sanatorium już wystawione. Najbardziej zelektronizowani w zdrowiu okazali się medycy z Żor, Krakowa, Ząbek pod Warszawą, Kalet (śląskie) i Poznania. To ich pacjenci skorzystali już z e-skierowań, głównie w zakresie zwyrodnienia kręgosłupa - poinformowało MZ na Twitterze.

Wystawione e-skierowanie pacjent znajdzie na Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP wraz z informacją o jego statusie.

Od stycznia 2021 r. skierowania w formie elektronicznej wystawiane są do szpitala, lekarza specjalisty, na zabieg (np. szczepienie przeciw COVID-19) lub badanie. Od listopada 2021 r. również na rehabilitację. Od 17 marca - również do sanatorium.

Skierowania do sanatorium mogą być wystawiane nadal w postaci papierowej do 30 czerwca 2023 r. Więcej: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/do-sanatorium-z-e-skierowaniem.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.