Specjalizacje, Kategorie, Działy
Twitter.com/AndrzejSawoni

Pożegnanie dr. Andrzeja Sawoniego

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Iwona Konarska
|
Źródło: ostrowmaz24.pl, izba-lekarska.pl
Przez dziesięciolecia związany ze szpitalem powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, był biegłym sądowym i chirurgiem, ale dla wielu pozostanie w pamięci przede wszystkim jako pełen pasji działacz samorządu lekarskiego.
W wieku 69 lat zmarł Andrzej Sawoni, wieloletni dyrektor ostrowskiego szpitala, którym zarządzał w latach 2007–2015, a związany był z nim 37 lat. Pogrzeb odbędzie się 17 marca o godz. 10 na cmentarzu Bródnowskim, w kościele św. Wincentego á Paulo.

Warszawiak, choć od lat związany z Ostrowią Mazowiecką. Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Uzyskał specjalizację z chirurgii. Od lat był biegłym sądowym w tej dziedzinie.

Kierował ostrowskim szpitalem przez osiem lat, a pracował w nim przez całą swoją lekarską karierę, czyli niemal 37 lat. Wcześniej, w latach 1987–1991, kierował Stacją Pogotowia Ratunkowego w Ostrowi Mazowieckiej, aby następnie objąć stanowisko zastępcy ordynatora oddziału chirurgicznego.

Działał w samorządzie terytorialnym – był wybrany zarówno na radnego Rady Miasta Ostrów Mazowiecka, jak i Rady Powiatu.

Od samego początku związany z samorządem lekarskim – był członkiem Komitetu Organizacyjnego Izb Lekarskich. W Naczelnej Izbie Lekarskiej pełnił funkcje wiceprezesa Naczelnej Rady Lekarskiej i skarbnika Naczelnej Rady Lekarskiej.

Był delegatem na Krajowy Zjazd Lekarzy kilku kadencji, członkiem Rady Ośrodka Współpracy z Polonią Medyczną.

Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, napisał: „Żegnamy naszego przyjaciela, wieloletniego działacza Izb Lekarskich, jednego z inicjatorów odrodzenia samorządu lekarskiego, nauczyciela i mistrza wielu młodych lekarzy, długoletniego dyrektora szpitala, cenionego i lubianego przez pacjentów chirurga, świetnego organizatora opieki zdrowotnej, ciepłego i dobrego człowieka”.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.