SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Szenborn: Odra nigdy nie zniknęła
 
- Odra nigdy nie zniknęła, nowość polega na tym, że zachorowania na tę chorobę pojawiają się w krajach, w których były szczepienia, co oznacza, że niedoskonałe wykonawstwo szczepień spowodowało nawrót tej choroby. W Polsce nie ma epidemii odry, ale ponieważ Polacy podróżują, przywożą wirusa odry do nas z zagranicy - przyznaje prof. Leszek Szenborn.
- Zakażenie wirusem odry prowadzi do upośledzenia odporności, które utrzymuje się nie tylko podczas ostrego stanu choroby, ale również wiele miesięcy po chorobie. Najcięższe powikłania odry są związane z zakażeniem ośrodkowego układu nerwowego. Najczęstszymi powikłaniami są zapalenie ucha środkowego i zapalenie płuc - powiedział prof. Szenborn.

Rozmowa Alicji Kosteckiej z prof. Leszkiem Szenbornem, która odbyła się w sobotę (17 marca) podczas "Top Medical Trends", do obejrzenia poniżej:

Obejrzyj także: "Prof. Lidia Brydak: Lekarze nie wiedzą, że muszą przestrzegać ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe