Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Program Domowej Opieki Medycznej

Źródło: PTMR
Redaktor: Karolina Gawarzewska |Data: 02.12.2020
 
 
W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem powstał program, mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z grup podwyższonego ryzyka ze zdiagnozowanym COVID-19. Program zakłada wykorzystanie pulsoksymetru jako narzędzia diagnostycznego, monitorującego zdalnie m.in. poziom saturacji, a także aplikacji PulsoCare jako narzędzia do przekazywania danych. Program Domowej Opieki Medycznej ma odciążyć lekarzy POZ w nadzorze nad pacjentami z COVID-19.
Program jest skierowany do pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19, leczonych w warunkach domowych, którym grozi pogorszenie stanu zdrowia.

Do programu automatycznie włączane są osoby, które ukończyły 55 lat. OMłodsi mogą zgłosić się samodzielnie poprzez wypełnienie formularza lub poprzez zarejestrowanego w systemie lekarza POZ.

W programie może wziąć udział każdy, a w szczególności powinny zgłosić się osoby chorujące na:
- aktywną chorobę nowotworowa
- przewlekłą niewydolność nerek
- POChP i inne choroby płuc
- choroby serca (niewydolność serca, choroba wieńcowa, kardiomiopatie itd.)
- immunosupresję (stan po transplantacji itd.)
- otyłość z BMI ≥ 30 kg/m2
- anemię sierpowata
- palenie papierosów itp.
- cukrzycę typu 2

Pacjent może być również zgłoszony przez personel medyczny POZ, który wprowadza jego dane do aplikacji PulscoCare Doctor (aplikacja mobilna lub serwis www). Pacjent po zalogowaniu do aplikacji będzie miał możliwość przeprowadzenia badania z użyciem pulsoksymetru. Aplikacja w prosty i intuicyjny sposób umożliwi przeprowadzenie badania, składającego się z badania pulsoksymetrem i wywiadu medycznego w postaci ankiety. Kolejnym etapem jest przesłanie wyników badań do centralnej bazy danych. Konsultanci i lekarze PZU Zdrowie monitorują wyniki pomiarów pacjentów i w razie konieczności wzywają pogotowie ratunkowe.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną programu: PROGRAM DOMOWEJ OPIEKI MEDYCZNEJ


Zobacz również: SZKOLENIE DLA LEKARZY oraz INSTRUKCJA DLA LEKARZY
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe