Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Ruszył nabór placówek do pilotażu e-rejestracji na badania lekarskie

Źródło: NFZ
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 01.07.2022
 
 
Posiadacze Internetowego Konta Pacjenta (IKP) będą mogli samodzielnie znaleźć dostępne terminy badań i sami się na nie zarejestrować. W początkowej fazie testów będzie to okrojony pakiet badań dostępny w ramach pilotażu w dwóch województwach.
Obecnie na Internetowym Koncie Pacjenta jest możliwość wyboru lekarza POZ, udostępnienia dokumentacji medycznej, realizacji e-recepty, e-skierowania, jest też historia wizyt oraz informacje o szczepieniu przeciwko COVID-19 oraz unijny certyfikat covidowy.

Resort zdrowia pracuje nad uruchomieniem kolejnej funkcjonalności. Jest już zarządzenie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące naboru do tego programu. Planuje się, że w pilotażu weźmie udział 20 placówek.

Na początku będą to badania z zakresu kardiologii, rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej realizowane w regionie łódzkim i siedleckim.

W ramach pilotażu pacjent przez IKP będzie mógł samodzielnie znaleźć dostępne terminy niektórych badań i sam się na nie zarejestrować.

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia zakres ten będzie rozszerzany. Docelowo obejmie specjalistyczną opiekę ambulatoryjną i świadczenia szpitalne.

Na badania będzie można się zapisać z poziomu Internetowego Konta Pacjenta podobnie, jak przy rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19.

Jeżeli pacjentowi nie uda się zarejestrować, to system wpisze go na centralną listę oczekujących. Taka osoba będzie na niej do czasu, gdy otrzyma propozycję terminu badania i ją zaakceptuje.

Opracowanie INK


Pacjent który otrzyma e-skierowanie, a także lekarz POZ czy lekarz specjalista będą mieli dostęp do grafików pracy wszystkich dostępnych placówek.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.