Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Samorząd w Białymstoku z nowym programem pomocy prawnej

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Iwona Konarska
|
Źródło: OIL w Białymstoku
Okręgowa Izba Lekarska w Białymstoku podpisała umowę o zapewnienie opieki prawnej lekarzom i lekarzom dentystom. Gwarantuje ona większy zakres przedmiotowy i lepszą dostępność niż dotychczas.
Zgodnie z aktualnymi warunkami programu pomocy prawnej członkowie samorządu lekarskiego w Białymstoku mogą skorzystać z porad prawnych w zakresie spraw indywidualnych związanych nie tylko z wykonywaniem zawodu lekarza i lekarza dentysty, ale również z wykonywaniem działalności gospodarczej i życiem prywatnym.

Ponadto od teraz porady prawne są udzielane zarówno telefonicznie (w sprawach niewymagających zapoznania się z dokumentami), jak i osobiście w siedzibie izby lekarskiej po uzgodnieniu wolnego terminu. Poradę można otrzymać także bezpośrednio w kancelarii prawnika współpracującego z izbą. Opiekę prawną członków OIL zapewnia adwokat Joanna Zaręba-Iwaniuk.

Prawnicy przekonują, że warto walczyć o swoje prawa. A wśród najczęstszych powodów, przez które lekarze przegrywają sprawy sądowe, jest m.in. to, że nie rozumieją przepisów i zgłaszają się po poradę prawną zbyt późno oraz wybierają prawnika, który nie zajmuje się prawem medycznym.

Opracowanie INK
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.