Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Sylwia Wądrzyk-Bularz: Orzekanie przez lekarzy POZ o zdolności do uprawiania sportu? Dobrowolne

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 07.02.2019
 
 
Ministerstwo Zdrowia informuje, że orzekanie o zdolności do uprawiania sportu przez lekarzy POZ będzie dobrowolne, a nie obowiązkowe. - Stwarzamy możliwość, a nie nakładamy obowiązek - wyjaśnia Sylwia Wądrzyk-Bularz, rzecznik resortu.
Joanna Szeląg, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego, ostrzega przed pojawieniem się kolejek do lekarzy POZ, które mogą powstać, bo Ministerstwo Zdrowia planuję, żeby lekarze z podstawowej opieki zdrowotnej orzekali o braku przeciwskazań do uprawiania danej dyscypliny sportowej. Chodzi o dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia i sportowców zawodowych pomiędzy 21. a 23. rokiem życia. Szeląg wyjaśnia, że lekarze obawiają się zwiększonej liczby wizyt po zaświadczenia i podkreśla, że specjalistów jest za mało i nie są do tego przygotowani.

- Aktualnie trwa analizowanie uwag zgłoszonych w ramach uzgodnień i konsultacji publicznych. Po ich zakończeniu będzie możliwe przedstawienie ostatecznych rozwiązań oraz terminu ich wejścia w życie – informuje Sylwia Wądrzyk-Bularz, rzecznik resortu zdrowia.

Przeczytaj także: "Joanna Szeląg: Ocena zdrowia sportowców przez lekarzy POZ? To spowoduje kolejki".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe