Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Wskazówki dla lekarzy POZ podczas epidemii COViD-19

Autor: Krystian Lurka |Data: 18.03.2020
 
 
Tagi: koronawirus
Opublikowano wskazówki postępowania dla lekarzy POZ w związku z zagrożeniem epidemią COViD-19. Opisano w nich schemat postępowania dla podstawowej opieki zdrowotnej i nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, pięć kluczowych informacji dla lekarzy POZ i opis zalecanego minimalnego zestawu środków ochrony indywidualnej. „Menedżer Zdrowia” udostępnia dokument w pdf.
Dokument opracowali dr n. med. Marek Oleszczyk, dr n. med. Elżbieta Tomiak, dr n. med. Wiesława Fabian i dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas. Treści zawarte w dokumencie są opracowane na podstawie wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aktualnych ustaw i zarządzeń na 8 marca 2020 r. oraz zaleceń AAFP (American Academy of Family Physicians) i Public Health England, Ontario College of Family Physicians.

Celem prezentacji jest udostępnienie materiałów do przeprowadzenia wewnętrznych szkoleń w podstawowej opiece zdrowotnej w związku zagrożeniem epidemią COViD-2019

Jeśli chcesz ściągnąć wskazania, kliknij w: „Wskazówki postępowania dla lekarzy POZ w związku z zagrożeniem epidemią CoViD-19”.

Przeczytaj także: „Grzesiowski o koronawirusie, testach i kwarantannie”, „COVID-19 – co dzisiaj powinien wiedzieć anestezjolog”, „Lista szpitali przekształconych w zakaźne”, „Zamknięte granice”, „Adamed produkuje lek wspomagający leczenie koronawirusa” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.

Konsultacje online: jak udzielać, regulacje prawne, dobre praktyki w sytuacji epidemiologicznej. Dowiedz się wszystkiego na bezpłatnym szkoleniu online. Zapisz się już dziś >>
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe