Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Zawieszono 15 lekarzy za odradzanie pacjentom szczepień przeciw koronawirusowi

Źródło: PAP/Artur Ciechanowicz
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 10.01.2022
 
 
Krajowa Rada Izby Lekarskiej (CNOM) w Belgii – organizacja zawodowa, która zajmuje się m.in. sprawdzaniem, czy lekarze przestrzegają kodeksu etyki – zawiesiła w ubiegłym roku tymczasowo 15 z nich. Były to osoby, które odradzały swoim pacjentom szczepienia przeciwko COVID-19. Nałożone kary wynoszą od miesiąca do dwóch lat.
Lokalne oddziały CNOM rozpatrzyły w 2021 r. dziesiątki skarg na lekarzy, które najczęściej pochodziły od ich kolegów – poinformował w czwartek w rozmowie z flamandzkim nadawcą radiowo-telewizyjnym VRT prezes rady Michel De Neyer.

– Niektórzy lekarze otrzymali ostrzeżenie lub naganę, ale 15 lekarzy zostało zawieszonych – oświadczył. Zastrzegł, że donoszenie na siebie nawzajem nie jest w normalnych warunkach traktowane jako „postawa koleżeńska”, przekonywał jednak, że obecna sytuacja jest „wyjątkowa”.

– Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wyraźnie pokazują, że dezinformacja prowadzi do zerwania zaufania, niższych poziomów szczepień i wyższych wskaźników infekcji – tłumaczył De Neyer.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.