Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nowoczesne terapie w trzech dziedzinach medycznych

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 02.08.2017
 
 
Trzy w jednym - tak krótko można ująć interdyscyplinarną konferencję pt.: Nowoczesne terapie w dermatologii, gastroenterologii, reumatologii u dorosłych i dzieci. Uczestnicy mogą być pewni, że podczas konferencji pojawi się wiele pytań o miejsce innowacyjnych form leczenia w dotychczasowych algorytmach postępowania, a przede wszystkim – w codziennej praktyce lekarskiej. Profesorowie: Jacek Wysocki, Ryszard Żaba, Marek Brzosko, Eugeniusz J. Kucharz, Jacek Szepietowski – to tylko niektórzy wykładowcy tego wyjątkowego spotkania. Program powinni docenić najbardziej wybredni pasjonaci nowoczesnej medycyny.
Eksperci omówią wiodące zagadnienia, dotyczące wszystkich trzech dyscyplin medycznych. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w kursie kapilaroskopii uzyskując podstawową wiedzę z tego zakresu, w tym wskazania do wykonywania badań i zasady interpretacji obrazu kapilaroskopowego.

Jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie dyskusji ekspertów i krytycznej wymiany poglądów w odniesieniu do zagadnień najbardziej kontrowersyjnych i wielospecjalistycznych, a związanych z terapią nieswoistych zapaleń jelit czy łuszczycowego zapalenia stawów.

Ciekawą propozycję stanowić będzie także sesja poświęcona wspólnym zagadnieniom z zakresu wszystkich specjalności, w tym aspektom związanym z immunologią, genetyką, czy – z jakże ważnymi w dzisiejszych czasach - kwestiami ekonomicznym nowoczesnych terapii.

Zaplanowano również pokaz ciekawych i interdyscyplinarnych przypadków klinicznych prezentowanych w formie wirtualnych plakatów.

Na stronie konferencji można zapoznać się ze szczegółowym programem.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe