Specjalizacje, Kategorie, Działy
Polskie Towarzystwo Reumatologiczne

Sukcesy polskich reumatologów podczas kongresu EULAR

Udostępnij:
Prof. Mariusz Korkosz z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wygłosił wykład pt. „Postępowanie w trudnej do leczenia osiowej SpA”. Polscy lekarze zostali też wybrani do głównych komisji EULAR.
Polskie Towarzystwo Reumatologiczne na swojej stornie wyliczyło sukcesy polskich lekarzy podczas podczas kongresu EULAR (European Alliance of Associations for Rheumatology). Wśród nich znakomity wykład, pt. „Postępowanie w trudnej do leczenia osiowej SpA”, zaprezentował prof. Mariusz Korkosz z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Podczas tegorocznego kongresu odbyły się także wybory do 7 głównych komisji, kierujących przez 4 lata pracami EULAR. Wybrano dwoje przedstawicieli z Polski.

Dr hab. Matylda Sierakowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku została wybrana do Komisji Profesjonalistów Zdrowia (Health Professionals in Rheumatology – HPR). Główną funkcją Komisji EULAR HPR jest promowanie multidyscyplinarnej współpracy w leczeniu chorób reumatycznych i układu mięśniowo-szkieletowego w Europie. Ekspertka wygłosiła także referat i wzięła czynny udział w panelu HPR pt. „The contribution of health professionals in rheumatology”.

Prof. Przemysław Kotyla z Uniwersytetu Medycznego w Katowicach został wybrany do Quality of Care Committee na kadencję 2023-2027, prestiżowej Komisji EULAR zajmującej się tworzeniem rekomendacji diagnostycznych i terapeutycznych w dziedzinie reumatologii oraz wytycznych do klasyfikacji chorób reumatycznych.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.