Wyślij
Udostępnij:
 
 

21. Bieg po Nowe Życie po roku powraca do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Redaktor: Karolina Gawarzewska |Data: 05.09.2022
 
 
21. Bieg po Nowe Życie powraca do miejsca szczególnie lubianego nie tylko przez warszawiaków. Sztafetowy marsz nordic walking, w którym wezmą udział osoby po przeszczepieniu – wspierane przez osoby znane ze sceny muzycznej i kabaretowej, aktorów, dziennikarzy i sportowców oraz liczne grono partnerów i sympatyków– odbędzie się na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w warszawskim Wilanowie.
Uczestnicy spotykają się jak zawsze na dziedzińcu historycznego pałacu, a kilometrowa trasa, którą pokona każda osoba uczestnicząca w 21. Biegu po Nowe Życie, wiodła będzie urokliwymi alejkami zespołu parkowo-pałacowego. Marsz, który zachęca do świadomego dawstwa narządów i posiadania świadectw woli, pokazuje przede wszystkim, że pacjenci po przeszczepieniu mogą żyć aktywnie. – Są sprawni, uśmiechnięci, gotowi na wyzwania – stwierdza Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia. – Mają swoje marzenia, które realizują, a ich obecność napędza nas do działania i rozwijania Biegu po Nowe Życie – dodaje.

W warszawskiej edycji biegu na starcie pojawi się ponad 80 sztafet. – Ile dokładnie? To okaże się na kilka dni przed biegiem, bowiem wiele osób, które chcą nas wesprzeć, stara się dostosować swoje plany zawodowe, by zawitać do Wilanowa – podkreśla Pilarz.

– Bieg po Nowe Życie jest dla nas ważnym połączeniem biznesu i szeroko pojętej działalności społecznej. To szczególna inicjatywa, w której kwestie związane z promowaniem zdrowia – w tym przypadku transplantacji i świadomego dawstwa narządów oraz aktywności fizycznej – są na pierwszym miejscu. Takie działanie mieści się w filozofii naszej firmy i bardzo chętnie znów wspólnie staniemy na starcie biegu, aby promować ten szczytny cel – zauważa Mariusz Klepacz, członek zarządu Santander Consumer Banku – generalnego partnera wydarzenia.

Magdalena Wójcik wystartuje w Biegu po Nowe Życie po raz pierwszy. W 2021 w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeszczepiono je płuca z powodu tętniczego nadciśnienia płucnego. – Już w czasie choroby, jeszcze przed przeszczepieniem, urodziłam dziecko. Były wątpliwości, czy donoszę ciążę – na szczęście dzięki lekarzom wszystko się udało, mimo wielu komplikacji – mówi.

Podczas skierowania na kwalifikację Magda usłyszała, że zabieg może odbyć się po dwóch, nawet trzech latach. Tymczasem po kwalifikacji w ŚCCS szybko znalazły się dla niej płuca. – I tak po 28 dniach od przeszczepu byłam już w domu ze swoim 3,5-miesięcznym dzieckiem – cieszy się Magda.

21. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 10 września o 12.00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.