123RF

Minister Leszczyna do pielęgniarek i położnych: Stanowicie fundament systemu zdrowia

Udostępnij:

– Stanowicie fundament naszego systemu zdrowia. Jesteście ważnym partnerem w działaniach na rzecz podnoszenia jakości usług – podkreśliła minister zdrowia Izabela Leszczyna w życzeniach opublikowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Z tej okazji minister zdrowia Izabela Leszczyna na platformie X podziękowała tej grupie zawodowej za profesjonalizm, zaangażowanie, a także empatię i wsparcie, które codziennie okazują pacjentom.  

– W tym szczególnym dniu życzę Państwu dobrego zdrowia, wielu sukcesów w pracy zawodowej, a także pogody ducha i wytrwałości w realizacji codziennych zadań. Nieustającego zapału i chęci do stawiania czoła coraz poważniejszym wyzwaniom współczesnej medycyny oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – życzyła szefowa MZ.

Zaznaczyła, że pielęgniarki i położne stanowią fundament systemu zdrowia. – Jesteście ważnym partnerem w działaniach na rzecz podnoszenia jakości usług zdrowotnych – dodała minister.

Nic nie zastąpi kompetencji, współczucia oraz troski pielęgniarek i położnych

W imieniu samorządu lekarskiego lekarzy i lekarzy dentystów życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej złożył także prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski. 

– Mimo dynamicznego postępu technologii medycznej, żadne oprogramowanie, aparat czy inne urządzenie nie zastąpi kompetencji, troski i współczucia, jakim tylko człowiek potrafi obdarować drugiego człowieka w potrzebie. W codzienności polskiego szpitalnictwa, podstawowej opieki medycznej i wszędzie, gdzie pracujecie, stanowią Państwo najlepszy tego dowód. Żaden pacjent, czy debiutujący rodzic nie wyobraża sobie pomocy medycznej czy opieki nad nowo narodzonym dzieckiem bez Pielęgniarek i Położnych. Nierzadko jesteście częścią najważniejszych dla pacjentów chwil w życiu – czytamy.

– Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej życzę Państwu zadowolenia i poczucia satysfakcji z wykonywania pracy o niepodważalnej wartości społecznej. Niech nigdy w polskim systemie ochrony zdrowia nie zabraknie podstawowego elementu zorganizowanej opieki zdrowotnej – Państwa pracy i chęci niesienia pomocy.  Życzę Państwu i Państwa przedstawicielom w rozmowach z decydentami determinacji i siły do efektywnego ubiegania się o jak najlepsze warunki pracy, kształcenia, a także pozyskiwania jak największej liczby zdolnych adeptów pielęgniarstwa i położnictwa – napisał Łukasz Jankowski.

Przeczytaj także: „Czy zabraknie pielęgniarek i położnych w POZ?”„Nowości w szkoleniu pielęgniarek i położnych”.


 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.