Specjalizacje, Kategorie, Działy

Interdyscyplinarne Oblicza Dermatologii – znamy program

Udostępnij:
Tagi: dermatologia
Bydgoska konferencja będzie znakomitą okazją do zyskania wartościowej wiedzy z wielu dziedzin, wymiany opinii i dyskusji – możemy się o tym przekonać, poznając ramowy program wydarzenia.
12 i 13 kwietnia odbędzie się w Bydgoszczy konferencja Interdyscyplinarne Oblicza Dermatologii pod nadzorem naukowym prof. dr hab. n. med. Barbary Zegarskiej, kierownika Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu oraz prof. dr. hab. n. med. Rafała Czajkowskiego, kierownika Katedry Dermatologii i Wenerologii Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.

W codziennej praktyce dermatolodzy spotykają się ze skomplikowanymi przypadkami, które mają podłoże wielosystemowe, co wymaga interdyscyplinarnego podejścia do zdrowia pacjenta, a często bezpośredniej współpracy ze specjalistami z zakresu immunologii, reumatologii, endokrynologii, chirurgii plastycznej, psychologii czy dietetyki.

Program ramowy, który pojawił się na stronie wydarzenia, powinien zainteresować zatem nie tylko dermatologów, ale również lekarzy z wymienionych wyżej specjalności. Będzie zatem okazja do zdobycia nowej wiedzy na temat: zaburzeń barwnikowych, alergicznych chorób skóry, chorób łojotokowych skóry, chorób włosów i paznokci, chorób przenoszonych drogą płciową i wynikających z nich problemów ginekologicznych i urologicznych. Będziemy rozmawiać także o dermatoonkologii, dermatologii geriatrycznej, mikrobiologii w dermatologii, neuroimmunodermatologii, dermatochirurgii i pielęgnacji skóry w dermatozach. Nie zabraknie również sesji poświęconej tak powszechnemu schorzeniu, jakim jest łuszczyca. Jak zwykle duże zainteresowanie wzbudzi zapewne panel poświęcony psychodermatologii. Przewidziano również sesję przeznaczoną dla młodych naukowców.

Szczegółowy program konferencji już wkrótce!

REJESTRACJA


Zachęcamy do rejestracji i śledzenia strony wydarzenia.

 
 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.