Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kontrowersje z atrakcjami

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 07.11.2022
 
 
Jubileusz? Brzmi dobrze. Jubileusz z atrakcjami? Brzmi jeszcze lepiej! Kontrowersje w Dermatologii to konferencja, która w tym roku odbędzie się już po raz dziesiąty – dlatego organizatorzy przygotowali nie tylko bardzo interesujący program spotkania, lecz również atrakcje dodatkowe.
Tym razem dermatolodzy z całej Polski spotkają się we Wrocławiu, między 8 a 10 grudnia. Program konferencji jest bardzo obszerny i oparty na aspektach praktycznych, a uczestnicy spotkania będą mogli wziąć również udział w warsztatach USG oraz dermoskopii – o tym poinformujemy szerzej już wkrótce. Przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji, poruszającej sprawy najważniejsze i najbardziej kontrowersyjne z obszaru dermatologii, jest prof. Jacek Szepietowski.

Podczas pierwszej sesji prestiżowy Wykład Neisserowski (Neisser’s Lecture) pod hasłem „Minding the Skin” wygłoszą Lucia Tomas Aragones oraz Servando Marron z hiszpańskiej Saragossy. Servando Marron pracuje w Hospital Universitario Miguel Servet, a jego główne obszary specjalizacji to trądzik, łuszczyca i atopowe zapalenie skóry, natomiast Lucia Tomas Aragones zajmuje się badaniami naukowymi w Aragońskim Instytucie Nauk o Zdrowiu oraz jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Saragossy.

Kryminały mają wielu fanów, również wśród dermatologów. A jeśli mówimy o kryminałach w kontekście wydarzenia odbywającego się w pięknym Wrocławiu, to może paść tylko jedno nazwisko – Marek Krajewski. Znakomity pisarz, twórca serii kryminałów o Eberhardzie Mocku, wygłosi w trakcie uroczystości otwarcia wykład inauguracyjny „Podróż w przeszłość. Dawny Wrocław jako przestrzeń literacka”.

Przypomnijmy przy okazji, że 12 października ukazała się ostatnia powieść z Eberhardem Mockiem w roli głównej – Marek Krajewski zapowiedział, że nie napisze już kolejnej książki ze słynnym policjantem z Breslau. Warto zatem wziąć ze sobą egzemplarz książki i zdobyć autograf pisarza.

Wieczorem drugiego dnia konferencji odbędzie się impreza towarzysząca, z poczęstunkiem i DJ-em, dodatkowo płatna i z ograniczoną liczbą miejsc. Udział w spotkaniu towarzyskim możliwy jest dla osób zarejestrowanych na konferencję, a samo wydarzenie nie jest finansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w związku INFARMA.

Początek grudnia to również czas, kiedy we Wrocławiu już od ponad dwóch tygodni będzie działał Jarmark Bożonarodzeniowy, organizowany przez władze miasta. Wrocławski Stary Rynek już po raz trzynasty stanie się tłem bajkowej scenerii, a na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek. Duch nauki i duch świąt – uczestnicy tegorocznych Kontrowersji w Dermatologii będą mogli połączyć te dwa przeżycia.

Zapraszamy do Wrocławia – zaczynamy 8 grudnia!

STRONA KONFERENCJI
 
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.