Specjalizacje, Kategorie, Działy

Poznaj kalendarz wydarzeń diabetologicznych drugiej połowy 2024 roku

Udostępnij:
Wśród naszych wydarzeń, które odbędą się jeszcze w tym roku, nie zabraknie konferencji poświęconych tak istotnej dziś tematyce, jaką jest diabetologia i otyłość. Już dziś warto zapisać te daty w swoim kalendarzu!Konferencja dla pacjentów przed oraz po operacji bariastycznej oraz specjalistów pracujących z pacjentami z chorobą otyłościową odbędzie się 7 września w formule hybrydowej – stacjonarnie w Poznaniu oraz online.

Eksperci poruszą zagadnienia dotyczące kompleksowej opieki nad pacjentami podczas różnych etapów operacji bariatrycznej, skupiając się na aspektach żywieniowych, psychologicznych i fizjoterapeutycznych. Obejmuje ona przygotowanie do operacji poprzez planowanie diety, wsparcie psychodietetyka oraz omawianie rodzajów operacji, wskazań, przeciwwskazań i powikłań. Ponadto tematyka wykładów uwzględnia ćwiczenia przed i po operacji oraz historie pacjentów bariatrycznych.


Kierownictwo naukowe sprawują dietetycy kliniczni: Patrycja Przybylska oraz dr Maria Brzegowy.


REJESTRACJA


5 października w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona pacjentom z problemami kardiologicznymi i współistniejącymi schorzeniami z zakresu diabetologii, endokrynologii oraz z nadwagą.

Eksperci przedstawią szczegółowe analizy konkretnych przypadków klinicznych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi metodami diagnostyki i leczenia, a także wziąć udział w dyskusjach na temat zintegrowanego podejścia do opieki nad pacjentami. To kolejna konferencja z tego cyklu pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Aleksandera Prejbisza i prof. dr. hab. n. med. Piotra Dobrowolskiego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!


REJESTRACJA


Jedenasta edycja konferencji HOT TOPICS DIABETOLOGIA pod kierownictwem naukowym prof. dr. hab. n. med. Leszka Czupryniaka odbędzie się w Gdyni 22 i 23 listopada.

Program wydarzenia obejmie najgorętsze i najbardziej kontrowersyjne tematy w diabetologii, które budzą żywe dyskusje i emocje nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W trakcie konferencji zostaną poruszone zagadnienia dotyczące najnowszych badań naukowych i innowacyjnych metod leczenia cukrzycy. Eksperci przedstawią różne punkty widzenia, omawiając zarówno przełomowe odkrycia, jak i wyzwania, z jakimi mierzy się współczesna diabetologia.

Tylko do końca sierpnia obowiązuje niższa cena za udział!


REJESTRACJA


6 i 7 grudnia w Warszawie odbędzie się III Kongres Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska, z kolei dr hab. n. med. Karolina Kłoda pełni funkcję przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego.

To wyjątkowe wydarzenie poświęcone chorobie otyłościowej zgromadzi ekspertów różnych specjalności, umożliwiając interdyscyplinarną współpracę i wymianę poglądów. Program kongresu obejmie wykłady, warsztaty oraz debaty dotyczące profilaktyki, prewencji i leczenia otyłości. Omówione zostaną m.in. „twarze otyłości”, czyli profile pacjentów i konkretnych przypadków klinicznych, co pozwoli na poszerzenie wiedzy i wymianę doświadczeń wśród uczestników.

Udział możliwy stacjonarnie oraz online.


REJESTRACJA
 
 
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.