Specjalizacje, Kategorie, Działy

XV Konferencja Trendy w Reumatologii na przełomie 2023/2024 w atmosferze entuzjazmu i zaangażowania

Udostępnij:
Tagi: reumatologia
Liczne sesje tematyczne i gorące dyskusje to nie tylko doskonała okazja do wymiany poglądów, lecz także do nawiązywania nowych kontaktów. Przez dwa dni konferencji jej uczestnicy mogą zdobyć wartościową wiedzę i wziąć udział w inspirujących spotkaniach. Wiele prezentacji oraz dyskusji poświęconych jest najnowszym osiągnięciom w leczeniu chorób reumatycznych.
Piętnasta edycja wydarzenia organizowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego i kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Piotra Wilanda, kierownika Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, to okazja do podsumowania nowości w diagnostyce i terapii oraz postępów w badaniach medycznych w dziedzinie reumatologii.

Dyskusje na temat innowacyjnych terapii oraz perspektyw leczenia przyciągają uwagę licznego audytorium. Konferencja we Wrocławiu to nie tylko miejsce wymiany wiedzy, lecz także inspiracji do podejmowania nowych wyzwań naukowych. Program konferencji uwzględnia różnorodność tematyczną, aby zaspokoić potrzeby różnych grup uczestników, wśród których najliczniej reprezentowane jest środowisko reumatologów, ale w wydarzeniu biorą udział również specjaliści z zakresu chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, pediatrii, nefrologii i geriatrii.

Prelegenci dzielą się swoimi doświadczeniami oraz praktyczną wiedzą, co sprawia, że każdy uczestnik może znaleźć coś dla siebie. Atmosfera jest nacechowana otwartością i chęcią współpracy, a podczas spotkań towarzyszących możliwe jest nawiązanie długotrwałych kontaktów zawodowych i towarzyskich. XV edycja tej konferencji przynosi nowe spojrzenie na aktualne wyzwania w dziedzinie reumatologii i staje się impulsem do dalszych badań i rozwoju tej gałęzi medycyny.

Konferencja odbywa się 21 i 22 marca w hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum, przy placu Konstytucji 3 we Wrocławiu.

ZOBACZ PROGRAM


W trakcie konferencji uczestnicy mają możliwość zakupu książki „Podróże w cieniu Eskulapa” prof. Piotra Wilanda z dodatkowym bonusem – dedykacją autora. Autor łączy w swojej publikacji trzy największe zamiłowania: podróże, medycynę i historię. Zabiera czytelnika na rzadko uczęszczane szlaki znanych lekarzy podróżników, poetów, pisarzy i laureatów Nagrody Nobla. Warto zapoznać się z książką, by dowiedzieć się np., co odczuwał Zbigniew Herbert podczas swojej pierwszej podróży do Grecji lub w jaki sposób utrzymywał swoją kondycję zdrowotną Mahatma Gandhi.

Książka jest dostępna w specjalnej cenie na stoisku Termedii. Można ją również zakupić w sklepie wysyłkowym wydawnictwa!


POLECAMY

/kliknij w baner, aby przejść do sklepu/

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.