Wyślij
Udostępnij:
 
 
„Miasto uczy” – czyli kampania o HIV w Warszawie
Źródło: BL, Pozytywnie Otwarci
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 12.09.2018
 
 
W sobotę, 15 września w Warszawie od godziny 13.00 do 17.00 każdy, kto będzie chciał dowiedzieć się więcej o HIV może porozmawiać ze specjalistami zajmującymi się edukacją seksualną i profilaktyką. Happening edukacyjny „Miasto uczy” to trzy strefy przed Metrem Centrum.
Prowadzone będą przez specjalistów ze Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy, którzy będą edukować młodzież i młodych dorosłych na temat HIV.

Jak informują organizatorzy w Strefie Doradcy edukatorzy będą ekspresowo dzielić się informacjami i ulotkami z osobami, które nie mają czasu na dłuższą rozmowę. W Strefie Eksperta, na osobności i w spokoju, można będzie porozmawiać ze specjalistą i terapeutą. Z kolei Strefa Młodych grami i zabawami edukacyjnymi ugości dzieci, których rodzice zechcą skorzystać z pozostałych części happeningu. Kolejna edycja tej akcji odbędzie się 6 października w tym samym miejscu i o tej samej godzinie. Kampania finansowana jest z grantu otrzymanego przez Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy w konkursie Pozytywnie Otwarci.

Takie akcje są niezwykle ważne, ponieważ liczba nowo wykrywanych zakażeń rośnie w Polsce z roku na rok coraz szybciej. W 2017 roku zarejestrowano 1526 nowych zakażeń HIV, czyli o 20 proc. więcej niż w poprzednich latach. Aż 120 osób zachorowało na AIDS, a 24 zmarły – wynika z najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Około 70 proc. zakażeń wykrywa się u osób młodych – w wieku 20-39 lat. To przede wszystkim dla nich Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy przygotowało projekt „Miasto uczy”.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe