Wyślij
Udostępnij:
 
 

„Oczekiwaliśmy więcej”, czyli rozmowy zawodów niemedycznych z resortem

Źródło: BL, PAP, Puls HR
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 15.11.2018
 
 
- Rozmowy ze związkami zawodowymi były konstruktywne – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". – Oczekiwaliśmy więcej – odpowiadają związkowcy.
Szumowski przyznał, że problemem jest nieuregulowanie zawodu technika, zarówno technika elektroradiologii, technika diagnostycznego czy technika fizjoterapii.

- I tutaj obiecałem, że będziemy procedowali szybko ustawę o zawodach medycznych, która by te kompetencje, obowiązki, ale i sposób pracy, regulowała. Wiemy, że w tej chwili na tych samych stanowiskach pracują osoby z różnymi kompetencjami, z różnym wykształceniem, i to powinno zostać uregulowane tak naprawdę dla bezpieczeństwa pacjentów - zaznaczył i poinformował, że kolejne spotkanie z przedstawicielami związków odbędzie się za miesiąc.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii Ewa Ochrymczuk zaznaczyła, że strona społeczna "oczekiwała więcej".
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe