Wyślij
Udostępnij:
 
 
„Szczepimy, bo myślimy”, wkrótce ruszy zbieranie podpisów pod projektem ustawy proszczepionkowej
Źródło: BL, TVN
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 07.12.2018
 
 
Obywatelski projekt ustawy "Szczepimy, bo myślimy" trafił do marszałka Sejmu. Projekt poparła Naczelna Rada Lekarska. Zakłada on wprowadzenie punktów za szczepienie dzieci, jako jednego z kryteriów przy przyjęciu do publicznych przedszkoli i żłobków.
Marcin Kostka, jeden z autorów projektu, przyznał, że to nie ma być kara, tylko forma edukacji i zachęta do dyskusji na temat szczepień i ich konieczności.

- Projekt nowelizacji prawa oświatowego oraz niektórych innych ustaw został przygotowany w ramach obywatelskiej inicjatywy "Szczepimy, bo myślimy". Trafił do marszałka Sejmu w czwartek (6 grudnia) – podał TVN.

Ideą jest wprowadzenie kryterium dla rodziców ubiegających się o miejsce w publicznym żłobku lub przedszkolu dla swojego dziecka, którym byłaby konieczność przedłożenia zaświadczenia o posiadaniu obowiązkowych szczepień ochronnych, ewentualnie zaświadczenia potwierdzającego przeciwwskazania do przeprowadzenia szczepień.

Od czwartku marszałek Sejmu będzie miał 14 dni na przyjęcie zawiadomienia. Gdy to zrobi, inicjatorzy akcji będą mieli trzy miesiące na zebranie 100 tysięcy podpisów, aby ich projekt trafił pod obrady Sejmu.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe