12 złotych więcej

Udostępnij:
159 złotych dostaną lekarze rodzinni w 2019 roku za każdego zapisanego pacjenta. Stawka kapitacyjna ma rosnąć stopniowo, w trzech etapach. Na koniec przyszłego roku wyniesie o 12 złotych więcej niż obecnie. Podwyżka to efekt porozumienia zawartego przez Narodowy Fundusz Zdrowy i Ministerstwo Zdrowia z Porozumieniem Zielonogórskim.
- Pieniądze za pacjenta będą wypłacane, nawet jeśli chory nie pojawi się u lekarza - informuje RMF FM i wyjaśnia, że stawka kapitacyjna ma rosnąć stopniowo, w trzech etapach: - Wstecznie, od listopada, stawka wzrośnie o 60 groszy miesięcznie. Później, od czerwca,o 20 groszy i w październiku o kolejne 20 groszy. A na koniec przyszłego roku lekarze dostaną za każdego pacjenta o złotówkę więcej miesięcznie. Stawka kapitacyjna wyniesie wtedy 159 złotych.

Dogadali się
W środę (28 listopada) informowaliśmy o tym, że rozmowy przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i Porozumienia Zielonogórskiego, które dotyczyły aneksowania umów w podstawowej opiece zdrowotnej, zakończyły się porozumieniem. Zapowiadaliśmy, że lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim podpiszą aneksy, które będą obowiązywać do końca 2019 r.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.