Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kuba Ociepa/Agencja Wyborcza.pl

9 mld zł na podwyżki

Źródło: Prawo.pl
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 29.06.2022
 
 
Zwiększenie wynagrodzeń minimalnych w ochronie zdrowia zostanie sfinansowane przez podniesienie wyceny świadczeń.
O takiej decyzji resortu poinformował wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski podczas spotkania zespołu do spraw ochrony zdrowia i polityki społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Wiceminister Miłkowski wyjaśnił, że Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansuje ustawę podwyżkową przez podniesienie wycen – Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji już zaczęła nad tym prace. Poza tym podmioty lecznicze mogą liczyć nie na nieco ponad 7 mld zł – czyli kwotę wystarczającą do sfinansowania podwyżek wynikających z ustawy – ale na nawet 9 mld zł. Dodatkowe niemal 2 mld zł pozwolą podwyższyć wynagrodzenia pracownikom etatowym, których ustawa nie obejmuje wprost, czyli na przykład administracyjnym oraz zatrudnionym na podstawie kontraktów.

Posiedzenie odbyło się 14 czerwca.

O sprawie poinformował serwis Prawo.pl.

Podwyżki od 1 lipca
Przypomnijmy – od 1 lipca, zgodnie z podpisaną już przez prezydenta nowelizacją ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników podmiotów leczniczych oraz niektórych innych ustaw, wzrosną minimalne pensje zatrudnionych na umowę o pracę lekarzy, w tym stomatologów, pielęgniarek, fizjoterapeutów, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych i personelu pomocniczego.

Przeczytaj także: „Podpis pod ustawą o płacach w ochronie zdrowia”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.