Wyślij
Udostępnij:
 
 
Polska Unia Seniorów
900 szpitalnych łóżek "do odstawki"
Źródło: KL, Łódzki Urząd Wojewódzki, Dziennik Łódzki
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 09.01.2019
 
 
Według danych Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego (zebranych z połowy placówek w regionie, czyli 44 szpitali) zlikwidowanych zostanie około 900 łóżek. Powodem jest kłopot ze spełnieniem norm zatrudnienia pielęgniarek, które obowiązują od nowego roku.
- W Szpitalu im. Kopernika w Łodzi od 1 stycznia ''czasowo zawieszono'' 57 łóżek. Do pełnej obsady brakuje tam aż 98 pielęgniarek - informuje "Dziennik Łódzki". Z kolei w bełchatowskim Szpitalu im. Jana Pawła II planowane jest ograniczenie liczby łóżek o ponad 30. Placówka poszukuje też pielęgniarek. W wieluńskim szpitalu powiatowym jeszcze w listopadzie zmniejszono liczbę łóżek o 44. Mimo to są dwa oddziały, które nie spełniają nowych norm. W Poddębickim Centrum Zdrowia na skutek rozporządzenia dojdzie do likwidacji około 50 ze 180 istniejących łóżek szpitalnych.

Nie jest dobrze również na Śląsku
W sobotę (5 stycznia) pisaliśmy o tym, że przez ostatnie pół roku w zakładach opiekuńczych, rehabilitacyjnych i w szpitalach województwa śląskiego zlikwidowano 731 łóżek. - Tylko w grudniu aż 277. Powód? Brakuje pielęgniarek - zacytowaliśmy "Gazetę Wyborczą".

Przeczytaj także: "Normy zatrudnienia, czyli pielęgniarki (na 90 proc.) wygrały".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe