Krystian Maj/KPRM

Adam Niedzielski potwierdził – będzie upaństwowienie szpitalnictwa

Udostępnij:
Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że „prowadzone są prace nad koncepcją centralizacji szpitali”. – Jedną z nich, najpoważniejszą, jest przejęcie własności nad podmiotami przez Skarb Państwa – stwierdził.
– Pandemia COVID-19 dużo nas nauczyła – wiemy, że rozproszenie zasobów właścicielskich, brak koordynacji i fakt, że szpitale konkurują swoją ofertą, a nie współpracują, prowadzi do dużego bałaganu organizacyjnego – powiedział minister Niedzielski w rozmowie z TVN24. Stwierdził, że szpitale powiatowe rozważane są jako „te, które w pierwszej kolejności powinny być poddane takim zmianom”, i podkreślił, że z jego punktu widzenia „istnieje olbrzymia potrzeba zmiany w tym zakresie”.

Przeczytaj także: „Urzędnicy zdecydują o tym, czy wszystkie szpitale będą rządowe”, „Upaństwowienie spowoduje konflikty między samorządami a rządem”, „Powtórka z lat siedemdziesiątych”, „Dłużej czekać nie można”

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.