Wyślij
Udostępnij:
 
 

Agnieszka Pachciarz: O 52 mln zł więcej na leczenie w Wielkopolsce

Źródło: Portal Samorządowy
Autor: Marta Koblańska |Data: 16.08.2019
 
 
Fundusz zwiększył finansowanie świadczeń z zakresu m.in. chirurgii onkologicznej, opieki hospicyjnej i rehabilitacji neurologicznej.
- Dzięki dodatkowym środkom, zwiększamy dostęp dla pacjentów do leczenia zwłaszcza w tych dziedzinach, które zostały uznane za priorytetowe w naszym województwie - są to np. świadczenia udzielane pacjentom w zakładach opiekuńczo–leczniczych, opieka hospicyjna, czy rehabilitacja – zwłaszcza neurologiczna – wskazała Agnieszka Pachciarz, szefowa wielkopolskiego NFZ.

Największym beneficjentem dodatkowych 52 mln zł są szpitale, które uzyskały 22 mln złotych. Dużą część Oddział przeznaczył na leczenie nowotworów. Chirurgii onkologicznej dołożono ponad 3,3 mln zł, teleradioterapii – ponad 2 mln zł. Na zabiegi endoprotezoplastyki biodra lub kolana przeznaczono dodatkowo ponad 3,1 mln zł.

Ponad 11,3 mln zł z dodatkowej puli NFZ przeznaczył na wizyty i zabiegi w poradniach specjalistycznych. Na rehabilitację finansowanie zostało zwiększone o 2,4 mln zł, w tym ponad 350 tys. zł na rehabilitację dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego prowadzoną w trybie dziennym.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe