Wyślij
Udostępnij:
 
 

Andrzej Jacyna zapowiada poprawienie sytuacji w psychiatrii

Źródło: KL, Polska Agencja Prasowa
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 25.07.2017
 
 
- 50 placówek z całego kraju ma się znaleźć w planowanym przez resort programie Centrów Zdrowia Psychicznego - poinformował Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezes Narodowego Fundusz Zdrowia. Centra mają być jednym ze sposobów poprawienia sytuacji w psychiatrii.
- W poniedziałek (24 lipca) w Choroszczy kołu Białegostoku, gdzie mieści się jeden z największych szpital psychiatrycznych w kraju, odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Fundusz Zdrowia, władz województwa podlaskiego, a także dyrektorów szpitali z lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego dotyczące sytuacji w psychiatrii i możliwości jej naprawienia - informuje Polska Agencja Prasowa.

Andrzej Jacyna przyznał na konferencji, że uruchomienie centrów ma rozpocząć się na przełomie września i października. - W pilotażu ma się znaleźć około 50 placówek z całego kraju, w tym cztery z województwa podlaskiego. W Choroszczu, Suwałkach, Łomży i Hajnówce - powiedział Jacyna.

Pełniący obowiązki prezesa NFZ podkreślił, że takie centra to opieka koordynowana nad pacjentem psychiatrycznym. - Polega ona na tym, że ośrodek prowadzący takie centrum odpowiada za rozdział środków finansowych na wszystkie zakresy świadczeń realizowanych w psychiatrii, czyli koordynowanie opieki nad pacjentem w całości zdarzeń od szpitala po opiekę domową - powiedział i dodał, że ułatwienie ma polegać na tym, iż szpital będzie mógł lepiej wykorzystywać swoją kadrę.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe