Wyślij
Udostępnij:
 
 
Antyszczepiowkowcy nadchodzą
Źródło: KL/BLDziennik Gazeta Prawna
Autor: Krystian Lurka |Data: 12.02.2019
 
 
W 2018 r. ponad 40 tysięcy osób uchyliło się od szczepień, to jest o 10 tysięcy więcej niż rok wcześniej i... 10 razy tyle, ile w 2010 roku. W minionym roku nie tylko padł rekord odmów, ale i liczby zachorowań na odrę.
- Od początku tego roku zachorowało już 200 osób. Dla porównania w całym 2018 r. odnotowano 339 przypadków, zaś w 2017 r. – 63. Odra wyraźnie przybiera na sile - wyjaśnił "Dziennik Gazeta Prawna" i zacytował prof. Włodzimierza Guta, wirusologa: - W 2018 roku zdiagnozowano kilkanaście ognisk odry, czyli sytuacji, w których od jednej osoby zaraziła się kolejna. Największe było w podwarszawskim Pruszkowie, gdzie zachorowało ponad 20 osób.

WHO o odrze
Światowa Ogranizacja Zdrowia poinformowała, że w 2018 roku na odrę zachorowało ponad 82 tysięcy osób w Europie. To rekord ostatniej dekady. W porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku odnotowano aż trzykrotny wzrost liczby przypadków.

Przeczytaj także: "Prof. Jacek Wysocki: Argumenty antyszczepionkowców są zabawne", "Skutecki i Socha ramię w ramię", "Justyna Socha skazana za zniesławienie lekarza. Musi zapłacić karę" i "Ciemięga: Antyszczepionkowcy mnie wkurzyli".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe