Wyślij
Udostępnij:
 
 
Piotr Skórnicki/Agencja Gazeta

Apel o kontynuowanie szczepienia medyków

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 20.01.2021
 
 
Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej postuluje natychmiastowe wznowienie szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19. – Zaszczepienie pracowników podmiotów leczniczych, bez względu na formę organizacyjno-prawną i rodzaj wykonywanych przez nich czynności, jest warunkiem niezbędnym, by zwiększyć dostępność do świadczeń pacjentów, nie tylko chorych na COVID-19 – twierdzi prezes NRL prof. Andrzej Matyja.
W stanowisku prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podpisanym przez prof. Matyję podkreśla się, że „zaprzestanie szczepienia personelu medycznego – który nie został w całości zaszczepiony – i rozpoczęcie szczepień innych uprawnionych doprowadzi do sytuacji, w której system opieki zdrowotnej nie będzie dysponował zdrowym i bezpiecznym personelem – i tym samym nie będzie mógł zapewnić opieki zdrowotnej pacjentom”.

Lekarze podkreślają, że personel medyczny jest szczególnie narażony na zakażenie. Twierdzą, że „w przypadku zachorowania pracownik może w sposób bardzo łatwy przenieść COVID-19 na dużą liczbę pacjentów”, a „niezaszczepienie personelu medycznego w całości stanowi realne i poważne zagrożenie życia i zdrowia nie tylko tego personelu, ale również pacjentów pozostających pod jego opieką”.

Przeczytaj także: „Co dalej ze szczepieniami przeciw COVID-19?”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe