Wyślij
Udostępnij:
 
 

Bukiel do Szumowskiego: Mamy prawo czuć się przez pana oszukani

Źródło: BL, OZZL
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 23.02.2019
 
 
- Lekarze, zwłaszcza ci, którzy podpisywali z panem porozumienie, w którym zapowiedział pan przełomowe zmiany na lepsze w publicznej ochronie zdrowia, mogą się czuć przez pana i obecny rząd oszukani – przyznaje Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
- Wszystkie wprowadzane zmiany są zbyt późne, zbyt nieśmiałe, zbyt chaotyczne i jedynie doraźne (dostrzegła to ostatnio nawet NIK). Nie zmienia tego nawet postęp we wprowadzaniu "cyfryzacji" w ochronie zdrowia – czytamy w liście otwartym szefa OZZL.

Bukiel przyznaje, że każdy człowiek wolałby bowiem osobiście zapisać się do lekarza "na jutro" niż elektronicznie na "za rok".

- Wygląda na to, że jedynym celem obecnego rządu w ochronie zdrowia jest „doczołganie się” do najbliższych wyborów bez niepokoju społecznego. Przestrzegamy pana, że to może się nie udać – pisze Bukiel. I dodaje, że Polacy we wszystkich sondażach dotyczących najważniejszych problemów do rozwiązania przez rządzących, sprawy ochrony zdrowia i likwidacji kolejek do leczenia stawiają na pierwszym miejscu, a fakt, że również ostatnio przeprowadzone badania dały taki sam rezultat, świadczy, że w ocenie zwykłych ludzi nic w tej sprawie się nie poprawiło.

Przeczytaj także: "Sobotka: Wydatki na zdrowie miały rosnąć, a rząd manipuluje, aby wydać mniej niż przewidywała umowa".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.