Wyślij
Udostępnij:
 
 
Cieszyński: Plany resortu na 2019 r. są ambitne. Przykład? W pełni wdrożymy e-recepty
Źródło: KL, Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 11.02.2019
 
 
- Usługi elektroniczne, między innymi e-recepta, odciążają lekarzy i pracowników medycznych oraz zapewnią im dane, które pomogą skupić się na osiągnięciu lepszych rezultatów w leczeniu z pominięciem niezwykle uciążliwej dziś biurokracji - wyjaśnił wiceminister Janusz Cieszyński.
Wiceminister przyznał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że plany Ministerstwa Zdrowia dotyczące e-zdrowia na 2019 r. są ambitne.

- To pełne wdrożenie e-recepty, pilotaż e-skierowania, wdrożenie nowych funkcjonalności na Internetowym Koncie Pacjenta oraz przygotowanie do wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej. Aktualnie włączamy do systemu e-zdrowie wszystkie gabinety, przychodnie, szpitale i izby przyjęć, czyli miejsca, gdzie będą wystawiane e-recepty, tak aby wszyscy lekarze mogli już wystawiać je pacjentom. Jesteśmy w stałym dialogu z beneficjentami cyfrowych rozwiązań - przyznał Cieszyński.

Przeczytaj także: "Asseco proponuje dostęp do wyników badań przez smartfona".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe