Łukasz Cynalewski/Agencja Wyborcza.pl

Co dalej z kaliskim szpitalem wojewódzkim?

Udostępnij:
Przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, Ministerstwa Zdrowia, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu i Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego rozmawiali o przyszłości lecznicy, ale wnioski ze spotkań zaprezentowane przez rektora Andrzeja Wojtyłę okazały się nadinterpretacją – kaliski szpital wojewódzki nie będzie uniwersyteckim.
24 lipca pisaliśmy o zmianach w kaliskim szpitalu.

– Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu ma zostać przekształcony w szpital kliniczny Uniwersytetu Kaliskiego. Plany poparli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – zacytowaliśmy rektora Akademii Kaliskiej, a niebawem Uniwersytetu Kaliskiego Andrzeja Wojtyłę, który rozmawiał z „Gazetą Wyborczą”, dodając, że „pomysł przekształcenia kaliskiego szpitala w placówkę kliniczną pojawił się podczas spotkań w resorcie zdrowia i urzędzie marszałkowskim”.

O sprawie poinformowano także na stronie internetowej Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

– Jest duża przychylność i pełna zgoda w tej kwestii – zacytowano rektora Andrzeja Wojtyłę.

Okazało się jednak, że… nie jest to do końca prawda.

Do sprawy odniesiono się na facebookowym profilu kaliskiej lecznicy, publikując tekst z „Menedżera Zdrowia”.

– Pomoc i wsparcie dla uczelni – tak, ale nie rezygnacja z prowadzenia kaliskiego szpitala. Rozmowy o zmianie podmiotu w szpital kliniczny między władzami Akademii Kaliskiej a członkiem zarządu Pauliną Stochniałek się odbyły, jednak interpretacja rektora Andrzeja Wojtyły wykracza daleko poza wstępnie kreślone plany – skomentowano.

– Ani przez moment nie było mowy o zmianie organu prowadzącego i jasno chcę powiedzieć, że nie ma na to mojej zgody. Chcemy utworzyć w szpitalu wojewódzkim kliniki, zachowując jednak szpital w strukturze jednostek urzędu marszałkowskiego – podkreśliła cytowana członek zarządu Paulina Stochniałek.Wkrótce opublikujemy wywiad z członkiem zarządu Pauliną Stochniałek na ten temat.

Przeczytaj także: „Kaliski szpital wojewódzki wkrótce będzie uniwersytecki?”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.