Wyślij
Udostępnij:
 
 
Co trzech menedżerów, to nie jeden. Dobre zarządzanie wpływa na jakość leczenia
 
Działy: Aktualności
Naukowcy z Warwick Business School oraz z uniwersytetów z Bristol i Leeds przeanalizowali dane ze 150 placówek ochrony zdrowia z lat 2007-2012. Wniosek? Zwiększenie liczby menadżerów w placówkach ochrony zdrowia poprawia wyniki leczenia pacjentów.
- Analizując wszystkie placówki, naukowcy zauważyli, że oddziały z większą liczbą menadżerów osiągają lepsze wyniki, w tym również w poprawie opieki nad pacjentem - donosi "Pharma Times" i informuje, że w swoich wnioskach naukowcy wskazują, że wystarczy o jeden procent zwiększyć liczbę menadżerów w kadrze kierowniczej, lub o 2-3 procent w pozostałej grupie pracowników, by znacząco zwiększyć efektywność i wydajność pracy całej placówki.

- Badacze negują tym samym opinię, która mówi o nadmiernie rozrośniętej komórce zarządczej w lokalnych oddziałach NHS. Naukowcy udowodnili, że grupa kierownicza przyczynia się znacząco do efektywności i poprawy opieki nad pacjentem - czytamy w "Pharma Times".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe