Wyślij
Udostępnij:
 
 
Co trzeci student kierunków lekarskich jest "na eksport"
Źródło: KL, Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 08.03.2018
 
 
Na 28 252 studentów kierunków lekarskiego i lekarsko-dentystycznego w tym roku akademickim aż 7535 uczy się w ramach English Division, czyli sekcji anglojęzycznej.
- Udział studiujących medycynę w języku angielsku waha się w zależności od uczelni. Na przykład w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w ubiegłym roku akademickim medycynę tak studiowało blisko 29 proc. studentów (1236 w English Division na 3028 wszystkich). Większość to cudzoziemcy decydujący się na naukę w Polsce ze względu na niższe koszty nauki - informuje "Rzeczpospolita".

Wykładowcy przyznają, że studia w English Division wybiera coraz więcej Polaków, którzy myślą o wyjeździe za granicę. To głównie synowie czy córki Polonusów, ale zdarzają się też osoby wychowane i wykształcone w Polsce.

- Większość Polaków, którzy wybierają studia w języku angielskim, robi to z myślą o praktykowaniu w Wielkiej Brytanii, gdzie polski dyplom jest uznawany, czy w Stanach Zjednoczonych, gdzie wprawdzie trzeba go nostryfikować, ale łatwiej to zrobić, gdy medycyny uczyło się na studiach prowadzonych w języku angielskim - donosi "Rzeczpospolita" i cytuje Marka Wójcika, eksperta Związku Miast Polskich, który przyznaje, że kształcimy lekarzy na eksport.

Przeczytaj także: "Luka pokoleniowa? Nie, gigantyczna dziura".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe