Cezary Aszkiełowicz/Agencja Wyborcza.pl

Co z NiŚOZ?

Udostępnij:
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 stycznia 2024 roku miała działać przy każdym szpitalnym oddziale ratunkowym – miała, bo po raz kolejny zmieniono termin.
Rozporządzenie ministra zdrowia z czerwca 2023 r. przesunęło o pół roku – do 31 grudnia – obowiązek zorganizowania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy szpitalnych oddziałach ratunkowych. Tłumaczono to brakiem specjalistów medycyny ratunkowej.

Termin jednak zmieniono. Poprawki zapisano w projekcie rozporządzenia opublikowanym 28 listopada na stronie Rządowego Centrum Legislacji – w nim zapisano, że dyrektorzy szpitali będą mieli czas na przystosowanie się do wymagań aż do 31 grudnia 2024 r.

Dlaczego?

– W Polsce funkcjonuje 246 szpitalnych oddziałów ratunkowych, z których 20 deklaruje, że nie zdąży spełnić omawianego warunku do końca 2023 r., co stanowi 8 proc. aktualnie funkcjonujących SOR-ów – uzasadniono.

Udostępniamy dokument w całości.Projekt można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Projekt rozporządzenie ministra zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego.

Uwagi do projektu – w wersji edytowalnej – można wysyłać na adres: t.mazurek@mz.gov.pl– do trzech dni od otrzymania pisma w sprawie dokumentu.

Przeczytaj także: „Zmiana na SOR”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.