Wyślij
Udostępnij:
 
 
Czy chcemy mieć szpitale piękne i zabytkowe, czy… higieniczne
Źródło: BL, Radio Wrocław
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 20.06.2018
 
 
Wygląda na to, że wzruszającą i krzepiącą książkę Piotra Gerbera i Renaty Halickiej „Zabytkowe szpitale na Dolnym Śląsku” szczególnie uważnie przeczytał tamtejszy sanepid. Na jego czarnej liście są głównie szpitale znajdujące się w zabytkowych, ponad stuletnich budynkach.
- Na Dolnym Śląsku Sanepid skontrolował ponad 70 szpitali i przychodni, w 50 zanotowano nieprawidłowości, w dziewięciu z nich uchybienia określono jako zagrażające bezpieczeństwu pacjentów – podaje Radio Wrocław i informuje, że największe problemy mają szpitale znajdujące się w zabytkowych, czasem ponad stuletnich budynkach. We Wrocławiu Sanepid ma poważne zastrzeżenia do szpitala przy Grabiszyńskiej, Hirszfelda czy Skłodowskiej Curie, natomiast w regionie pilny plan naprawczy muszą przedstawić placówki w Kłodzku i Zgorzelcu.

Zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Bogusław Beck przyznaje, że przystosowanie budynków w starym kampusie przy ul. Skłodowskiej - Curie może być niemożliwe.

- 32 milionów na usunięcie tych odstępstw, które nam sanepid w postępowaniu wykazał, nie mamy. Tylko w ograniczonym zakresie jesteśmy w stanie je usunąć. Stoimy w obliczu decyzji, w jakim zakresie i czy w ogóle w tamtej lokalizacji będzie możliwe prowadzenie działalności leczniczej - mówi Beck.

Przeczytaj także: "Miażdżący raport sanepidu – do zamknięcia co piąty szpital?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe