Wyślij
Udostępnij:
 
 
Czy firmy technologiczne wysadzą z siodła Big Pharmę?
Źródło: BL, EY
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 11.07.2018
 
 
Firmy z sektora ochrony zdrowia muszą zmienić swój model biznesowy i spersonalizować produkty oraz usługi. Do 2023 roku ponad 75% z nich może wypaść z listy Fortune 500 – wynika z raportu EY. Bo mają zbyt małą wiedzę o rzeczywistej skuteczności swoich produktów.
- W przyszłości hitem mogą być algorytmy, które łącząc w sobie informacje naukowe, behawioralne, ekonomiczne i finansowe stworzą spersonalizowane rozwiązania pomagające w leczeniu i zapobieganiu chorobom – piszą autorzy raportu.

Wytykając, że firmy z sektora ochrony zdrowia mają niewielką liczbę danych dotyczących wyników zdrowotnych oraz kosztów opieki, ale są to niezwykle cenne dane. A dopiero połączenie ich z informacjami środowiskowymi, behawioralnymi i finansowymi pozwoli organizacjom stać się głównymi beneficjentami tworzonej w przyszłości wartości.

- Gwałtowne wejście firm technologicznych do sektora ochrony zdrowia, połączone ze zmieniającymi się oczekiwaniami konsumentów, powoduje rewolucję zwiększającą poziom uczestnictwa w systemie ochrony zdrowia - mówi Jakub Szulc, ekspert z Sektora Ochrony Zdrowia w EY. - To konsumenci określają wartość, która powinna oznaczać. Jeśli firmy chcą być uczestnikami nowego świata, muszą zainwestować i uczestniczyć w platformach ochrony i opieki zdrowotnej - dodaje.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe