Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marcin Stępień/Agencja Gazeta

Czy minister Szumowski uważa się za zamożnego?

Źródło: Super Express
Autor: Krystian Lurka |Data: 21.05.2020
 
 
- To rzecz względna. Stać mnie na utrzymanie sześcioosobowej rodziny. Ale udziały w firmach, które posiadałem, przekazałem żonie. Zrobiłem to zanim wszedłem do polityki, żeby nie było żadnych dwuznaczności – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.
„Super Express” pyta Łukasza Szumowskiego o pieniądze.

Ile zarabiał zanim został ministrem?

- To bywało różnie. Zaczynałem od jednej siódmej etatu za kilkaset złotych. Po latach, z doświadczeniem, kolejnymi stopniami naukowymi moje zarobki zdecydowanie wzrosły. Byłem kardiologiem zabiegowym na etacie i kontraktach, pracowałem po kilkanaście godzin na dobę. Nie ma więc co ukrywać, że to, co zarabiałem przed wejściem do rządu to była kwota większa niż obecnie w Ministerstwie Zdrowia, to jest 20-30 tys. zł – odpowiada minister Szumowski.

Ile zarabia na stanowisku szefa resortu?

- Nieco ponad 10 tysięcy złotych netto – przyznaje Łukasz Szumowski.

„Super Express” pyta, czy minister Szumowski jest bogatym człowiekiem?

- To rzecz względna. Powiedziałbym, że stać mnie na utrzymanie sześcioosobowej rodziny. Ale udziały w firmach, które posiadałem, przekazałem żonie. Zrobiłem to zanim wszedłem do polityki, żeby nie było żadnych dwuznaczności. Z żoną mamy natomiast rozdzielność majątkową od 2008 r. Brałem ogromny kredyt frankowy i nie chciałem, żeby obciążał on dodatkowo moją żonę.

- Czyli to pańska żona jest bogata – komentuje „Super Express”.

- Przekazałem jej udziały w spółkach. Tak naprawdę są to trochę hipotetyczne pieniądze, bo to nie jest ani zmaterializowane, ani możliwe do natychmiastowego wydatkowania – przyznaje minister Szumowski.

Przeczytaj także: „Afera maseczkowa w prokuraturze”, „Cieszyński i Szumowski: Maseczki kupilibyśmy nawet od diabła” i „Szumowski: Chciałbym, żeby do przesłuchań w sprawie maseczek doszło jak najszybciej”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe