Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dodatkowy podatek od alkoholu
Źródło: BL, TVN
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 11.10.2018
 
 
W liście otwartym, skierowanym do francuskiej minister zdrowia, lekarze apelują o wprowadzenie dodatkowego podatku od alkoholu.
- Ośmioro znanych przedstawicieli świata medycyny skierowało apel do Agnes Buzyn, kierującej departamentem zdrowia w rządzie Emmanuela Macrona, o podwyższenie opłaty za napoje alkoholowe – podaje TVN. Argumentują, że wzrost podatku ma zwiększyć zasoby finansowe funduszu do walki z uzależnieniami. Dotychczas budżet Narodowej Agencji Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Uzależnieniom pochodził tylko z podatku od sprzedaży papierosów. Sygnatariusze sugerują, że teraz jest idealny moment na podwyższenie daniny, albowiem niedługo będzie głosowany budżet kasy chorych na rok 2019. Póki co, rząd francuski nie skomentował tej sprawy.

Wysokość podatku alkoholowego miałaby zależeć od ilości procentów w danym napoju. I tak dodatkowa opłata na piwo bądź wino byłaby niższa niż w przypadku mocniejszych trunków. Specjalna opłata nie ominęłaby także reklam napojów procentowych, także tych wyświetlanych w internecie.

Prawie 50 tysięcy Francuzów umiera rocznie na choroby spowodowane nadużywaniem napojów wyskokowych. Co więcej, alkohol jest główną przyczyną zgonów wśród młodych ludzi między piętnastym a trzydziestym rokiem życia.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe