Wyślij
Udostępnij:
 
 
Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum
Doktorat honoris causa dla profesora Piotra Chłosty
Źródło: KL, Uniwersytet Jagielloński
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 13.09.2018
 
 
Profesor Piotr Chłosta, kierownik katedry i kliniki urologii UJ CM, otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie. Profesor od lat współpracuje z wydawnictwem Termedia.
Prof. Piotr Chłosta jest wybitnym specjalistą w dziedzinie urologii. Do głównych obszarów jego zainteresowań naukowych i zawodowych należą urologia onkologiczna, endourologia i urologia laparoskopowa. Jest absolwentem wydziału lekarskiego wrocławskiej Akademii Medycznej. Od 2008 roku przewodniczy Sekcji Endourologii Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Od 2002 do 2012 roku pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie urologii dla województwa świętokrzyskiego. Był profesorem wizytującym w Universitätsklinikum für Urologie Carl Gustav Carus Dresden.

Jest autorem lub współautorem ponad 250 prac naukowych opublikowanych w recenzowanych medycznych czasopismach naukowych w kraju i zagranicą oraz kilkunastu rozdziałów w książkach.

Profesor Piotr Chłosta od lat współpracuje z wydawnictwem Termedia. Jest kierownikiem naukowym konferencji pod tytułem "Kontrowersje w urologii i uroonkologii".

Uroczyste wręczenia dyplomu odbędzie się w stolicy Węgier, 16 listopada 2018 roku.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe