Wyślij
Udostępnij:
 
 

Dr hab. Oskar Kowalski: Mamy jednoznaczne dowody, że telemonitoring urządzeń wszczepialnych przedłuża ludziom życie

Autor: |Data: 17.10.2019
 
 
– Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu już od kilku lat prowadzi telemonitoring urządzeń wszczepialnych takich jak stymulatory serca czy wszczepialne kardiowertery–defibrylatory serca – powiedział dr hab. Oskar Kowalski, kierownik Pracowni Elektrofizjologii i Stymulacji Serca SCCS, podczas "Wizji Zdrowia". – Pod naszą opieką znajduje się około 3 tys. pacjentów i mamy jednoznaczne dowody, że ten rodzaj leczenia przedłuża ludziom życie, a to jest najważniejsze kryterium, którym kieruje się medycyna - dodał.
Telemonitorowanie jest pomocne zarówno dla pacjentów, jak i dla pracowników ochrony zdrowia. Pozwala nawet wykryć symptomy choroby i nieprawidłowe wyniki wcześniej niż podczas rutynowej kontroli lekarskiej czy badania w nagłym wypadku, umożliwiając podjęcie środków zaradczych, zanim dojdzie do poważniejszych komplikacji zdrowotnych. Telemonitorowanie może także zmniejszyć liczbę wizyt w placówkach opieki zdrowotnej, polepszając jakość życia pacjentów.

– Leczenie zaburzeń rytmu to najszybciej rozwijająca się gałąź w kardiologii, budujemy już trójwymiarowe mapy serca pozwalające na odnalezienie miejsca, które jest źródłem arytmii – wyjaśnił dr hab. Oskar Kowalski. – I nie jest to kres możliwości rozwoju, bo co roku pojawiają się coraz to nowsze rodzaje technologii, które maja wpływ na lepsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze leczenie pacjentów. 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe